Rynek produktów do wybielania zębów jest jednym z najszybciej rozwijających się w obrębie produktów stomatologicznych, znalazło to odzwierciedlenie w rozwoju i sprzedaży produktów do wybielania zębów.

Jesteśmy coraz bardziej świadomi, że usunięcie przebarwień spowodowanych herbatą, kawą, tytoniem, czerwonym winem i pikantnymi potrawami nie wymaga kosztownych zabiegów wybielania zębów, silnych kwasów i domowych zestawów do wybielania, ale zamiast tego rozwiązaniem może być używanie efektywnych kosztowo wybielających past do zębów. Dodatkowo, wiemy coraz więcej na temat znaczenia utrzymania właściwej higieny jamy ustnej i produktów, które doprowadzą nas do tego celu, a które możemy stosować w domu.

Jednym z ważnych punktów, poruszanych przy okazji wyboru metody wybielania zębów, jest jej efektywność, w związku z tym wiele wybielających past do zębów opracowanych w ostatnim dziesięcioleciu zostało poddane badaniom dotyczącym ich potencjału w usuwaniu przebarwień.

W jednej z wiodących szkół dentystycznych w Wielkiej Brytanii zostały przeprowadzone badania in vitro, których celem było sprawdzenie skuteczności różnych past do zębów w usuwaniu przebarwień z perspexu (materiału imitującego ludzkie zęby) w porównaniu do wody.

Ocena polega na uzyskaniu śliny dwóch ochotników, którzy nie jedli i nie pili niczego poza wodą przez dwie godziny przed badaniem, w przybliżeniu zastosowano 100 ml na 10 cykli barwienia (10/15 ml na cykl). Wszystkie próbki perspexu zanurzano w ludzkiej ślinie na 2 minuty, potem na 2 minuty w 20 ml 0,2% chlorheksydyny (składnik płynu do płukania ust), a następnie w roztworze 10 ml herbaty przez 60 minut, po czym próbkę przemywano wodą destylowaną. Świeża ślina była zbierana z jednego źródła, herbata i chlorheksydyna były wymieniane po każdym cyklu barwienia. Bloki perspexu badano przed i po zanurzeniu w zawiesinie pasty do zębów, dla okresów od 1 do 5 minut, a następnie wyliczano procent usunięcia przebarwień.

Beverly Hills Formula Natural Whitening Expert -pasta do zebow

Badania laboratoryjne wykazały, że część przebarwień została usunięta z bloczków perspexu już po 1 minucie. Spośród testowanych produktów, pasta Beverly Hills Formula Natural Whitening Expert okazała się najbardziej efektywna w usuwaniu przebarwień w porównaniu do innych wiodących marek wybielających past do zębów, ponieważ usunęła ponad 91% plam w ciągu 5 minut.

Pozostałe nasze produkty poradziły również wypadły bardzo dobrze w przeprowadzonym teście – Beverly Hills Formula Perfect White (kodowane jako „PLMO / 1 × 1158 Stain Removal” w badaniu) usuwa prawie 91% przebarwień w ciągu 5 minut, a pasta Beverly Hills Formula Dentists’ Choice Gum & Whitening Expert – ponad 88%. Tymczasem niektóre inne wiodące marki wybielających past do zębów uzyskały wyniki tak niskie, jak 41%, co jest bardzo słabym wynikiem, biorąc pod uwagę fakt, że czysta woda usuwa samodzielnie 48% przebarwień!

Wyniki tego testu potwierdzają, że możemy teraz uzyskać piękny, biały kolor zębów szybko i skutecznie, po prostu za pomocą zaufanej marki Beverly Hills Formula.

Beverly Hills Formula Badania 1