Szeroka oferta różnych past do zębów oznacza, że przy ich wyborze kierujemy się głównie informacją na temat skuteczności w zwalczaniu niektórych z najbardziej powszechnych problemów związanych z higieną jamy ustnej, takich jak przebarwienia, nieprzyjemny zapach z ust, nadwrażliwość czy choroby dziąseł. Nie zastanawiamy się nawet nad ich składem i efektem ich stosowania dla naszych zębów i zdrowia jamy ustnej.

Jednak, jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez niezależne laboratorium badawcze w Stanach Zjednoczonych, powinniśmy przede wszystkim zwracać uwagę na składniki zawarte w paście do zębów i jej poziom ścieralności, oraz na to, że używając past o niższej ścieralności można uniknąć wielu poważnych problemów związanych ze zdrowiem jamy ustnej.

Wszystkie pasty do zębów zawierają środki ścierne, które zapewniają siłę czyszczenia potrzebną do utrzymania czystych zębów, a także pomagają zapobiegać chorobom dziąseł poprzez usunięcie płytki nazębnej, przebarwień i zanieczyszczeń. Niemniej jednak, w poszukiwaniu właściwej pasty do zębów, ważne jest, aby znaleźć taką, która gwarantuje „wszystko powyższe”, ale zawarte w niej środki ścierne nie uszkodzą szkliwa.

Historia pasty do zębów i jej ściernych właściwości sięga Egipcjan w IV wieku naszej ery i Rzymian, kiedy to najbardziej skuteczne receptury zawierały kruszone kwiaty, kości i muszle ostryg. Dziś składniki ścierne obejmują cząstki wodorotlenku glinu (Al (OH) 3), węglanu wapnia (CaCO3), różne fosforany wapnia, krzemionki wodoru i zeolity i hydroksyapatyt (Ca5 (PO4) 3OH), co może stanowić do 60% składu niektórych marek past do zębów.

Powinniśmy unikać past bardzo silnie ścierających, ponieważ mogą one uszkodzić zęby i dziąsła. Jeśli szkliwo zębów jest zniszczone, zębina jest bardziej widoczna i zęby mają bardziej żółtawy odcień. Pastą silnie ścierającą można również usunąć blask i połysk z licówki porcelanowej i korony. Pasty tego typu mogą również powodować, że zęby stają się wrażliwe, a w najpoważniejszym przypadku może prowadzić do infekcji, a nawet utraty zębów.

Ścieralność pasty do zębów mierzy się zgodnie z wartością RDA (ścieralność względem zębiny), a każda wartość powyżej 100 jest uważana za „wysokościerną”. Niestety, często wartość RDA nie jest podana na opakowaniu, ani też w materiałach promocyjnych, co jest poważnym problemem.

W badaniach przeprowadzonych przez niezależne laboratorium badawcze w Stanach Zjednoczonych (lipiec 2011, lipiec 2012), zostały przetestowane wybielające pasty do zębów, w celu porównania i oceny ich poziomu ścieralności. Wyniki potwierdziły, że wybielająca pasta do zębów Beverly Hills Formuła ma niższy poziom ścieralności niż niektóre wiodące marki past do zębów (zarówno standardowe, jak i wybielające), uzyskując wynik na poziomie 90 RDA, w porównaniu do innych past, które osiągnęły tak wysoki poziom, jak 138 (lipiec 2012) i 147 (lipiec 2011) RDA.

Wyniki te zapowiadają przełom w pielęgnacji jamy ustnej. Usuwanie przebarwień spowodowanych herbatą, kawą, czerwonym winem lub tytoniem nie wymaga już silnych środków ściernych ani wybielających, ponieważ nowa generacja wybielających past do zębów oferuje rozwiązania bardziej przyjazne dla zębów, pomaga nam szybko, bezpiecznie i skutecznie przywrócić nasze zęby do ich naturalnego, białego koloru.

Wybór pasty do zębów o niższej ścieralności jest istotny w walce o zapewnienie zdrowia jamy ustnej, ponieważ stosowanie pasty niewłaściwego typu może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Dlatego Beverly Hills Formula gwarantuje niższą ścieralność, zawiera również fluor, zapewniający szybko działającą, długotrwałą ochronę przed atakiem kwasów oraz przyczyniający się do wzmocnienia, remineralizacji i utwardzenia zębów dla pełnej ochrony szkliwa

Analiza-1-Beverly-Hills-Formula

Analiza-2-Beverly-Hills-Formula

Analiza-3-Beverly-Hills-Formula